ІСТОРІЯ КОМПАНІЇ
Коротка історія про те, хто і як створював «Світ Монтессорі»
Подекуди вдала ідея спадає на думку зовсім неочікувано.

Ідея започаткувати центр «Світ Монтессорі» виникла 2008 року, коли сестри Наталія Логошенко і Свєта Савенко відпочивали з дітьми на дачі.

Дівчата мріяли: як би нам створити такий центр, щоби під час навчання наші діти мали свободу вибору, виростали самостійними, учителі поважали би їхню природу й особистість, розуміли їхні потреби.

Ми запросили би туди діточок друзів і знайомих, зібрали би спільноту споріднених духом дорослих і створили би сприятливі умови для навчання усіх — дітей, батьків, педагогів…

У процесі пошуку альтернативних форм навчання й розвитку своїх дітей, Наталія і Світлана знайшли саме те, чого шукали в методі Марії Монтессорі.

Він полягає в повазі до особистості дитини, відкритті її бажань, здібностей, потенціалу, свободі у виборі заняття, відхід від стадності до індивідуальності. До того це - єдина цілісна педагогічна система.

Але про це сестри довідалися пізніше, приблизно через рік. Саме тоді старша сестра, професійна педагогиня Наталія, відвідала міжнародну педагогічну конференцію, де й дізналася про цю методику, досвід її використання в світі, і познайомилась з колегами, які успішно працюють за "Монтессорі" уже багато років.

Пазл було складено: відтепер Наталія зрозуміла, чому в деяких її учнях бувають такі стрімкі зміни в знаннях, а чому декотрі так довго "тупцюють на місці". Має значення підготоване середовище, періоди розвитку дитини, учителі, які йдуть за дитиною й знають її потреби в такому чи такому віці.
У Харкові має бути дійсна школа Монтессорі–Наташа доповідала про свою поїздку на конференцію сестрі–і ми її створимо!
Навчання азам методики Монтессорі, пошук партнерів, удалого приміщення, купівля матеріалу для утворення монтессорі-середовища .

У березні 2009 сестри з партнеркою-однодумкою відкрили «Світ Монтессорі»

Приміщення на 50 кв.м, 2 педагоги без повноцінної монтессорі-освіти й 6 дітей у групі — на школу європейського рівню центр тоді мало був схожий.
Нові клієнти приходили неохоче — про цю методику мало хто знав, «гуглити» батьки тоді ще не вміли, та інформації українською майже не було.
«Аби надавати істинну монтессорі-освіту педагогові потрібно багато вчитися. Процес навчання в доброго монтессорі-педагога повсякчасний» — ці слова міцно врізалися в пам'ять Наталії за перше знайомство з методикою, тоді, на конференції
«Треба ставати професіоналами, якщо ми хочемо давати якісну послугу. І вчитимемось у найкращих», вирішили сестри й почали своє навчання: Софія й Костянтин Сумнітєльні «Московська Асоціація Монтессорі», Анна Пугачьова «Золотая Бусина», Урсула Чапп, Добора Суловскі, Наталя Мошняга, Марина Шевченко, Юлія Шевченко, курс АМІ.
Повний перелік освіти педагогів центру «Світ Монтессори» тут.

...«Щоби нас вважали повноцінною школою Монтессорі, на потрібно мати початкову школу» — стверджувала краща подруга Наталії та Світлани, Тетяна Кульпіна. Третій рік дівчата пліч-о-пліч створювали центр, розвивалися, училися й зростали.

Підсумок: новий навчальний 2012 рік «Світ Монтессорі» зустрів у новому приміщенні — 130 кв.м — новими напрямками: монтессорі-садок повного дня для дітей 3-6 і тоддлер клас для діточок 1,5-3 роки; з новими педагогами — 5 чоловік.
Бажання працювати над собою, розвиватися, відкривати нове й зростати разом з дітьми, відаючи їм найкраще — своє серце, ось що важливо для нас, коли ми підбираємо персонал.
Зараз ми маємо сильну та яскраву команду педагогів, разом з якими ми мріємо й утілюємо мрії в життя заради дітей і Світу.
Наталія Логошенко
директор «Світу Монтессорі»
Мрія про початкову школу Монтессорі ні на мить не покидала Тетяну, до того ж батьки майбутніх випускників садку 3-6 не давали розслабитися — ясно натякали, що розставатися зі «Світом Монтессорі» вони не хочуть. Тому роки з 2013 до 2015 проминули у навчанні програми «монтессорі-школа 6-12», спостереженнях і запозиченні досвіду австрійських колег (ми бо хочемо європейську школу в Харкові!), брали участь у конференціях і форумах за темою «монтессорі-школа» й «альтернативна освіта».

Перша в Харкові початкова монтессорі-школа відчинила свої двері 2015 року.

Ізнов усе майже з нуля: невеличке приміщення — усього 70 кв.м, 3 педагоги, 7 учнів.

Проте цього разу був професіоналізм, досвід, фахова й монтессорі-освіта та бачення в якому напрямку рухатися далі.

Те, що рух уперед був неминучим розуміли всі: засновники, педагоги й батьки.

А далі так само: знову монтессорі-навчання — глибше занурення в школу, знову спостереження — цього разу в Польщі, потім у Німеччині, знову переїзд і розширення — відтепер початкова школа має 170 кв.м; збільшення штату — 10 педагогів — і кількості учнів до 30 чоловік.
Сьогодні «Світ Монтессорі» — це освіта повного циклу. Ви приводите дитину в 1.5 роки в садочок і потім переходите в школу
У центрі діють три напрямки: тоддлер — 1.5-3 роки, дошкільники — 3-6 років, початкова школа 6-9 і 9-12 років, одночасно навчаємо 100 дітей, у колективі 22 монтессорі-педагоги.

Дитячий садок і початкова школа працюють за принципом «повного дня», для тих, хто тільки знайомиться з цією методикою, відкрито монтессорі-факультативи.
Центр є максимально наближеним до офіційного статусу повноційної школи Монтессорі європейського стандарту — учителі внесені в європейський реєстр монтессорі-педагогів, отримують освіту АМІ.

Підбираючи педагогів, керівництво Світу Монтессорі дбає не так про їхні здібності вивчити презентації, як про високі моральні принципи, глибоку повагу й віру в Дитину, такі особисті якості, як щирість, позитивне мислення, доброта, чесність, ентузіазм, весела вдача й закоханість у монтессорі-філософію.

І звичайно, бажання працювати над собою, розвиватися, відкривати нове й зростати разом із дітьми, віддаючи їм найкраще — своє серце.

Відтепер, аби дати європейську освіту, не потрібно покидати рідне місто: приводьте дитину в Світ Монтессорі й виростайте з нами до 18 років, бо система Монтессорі охоплює період 12-18 років

Приходьте й дізнайтесь, як «Світ Монтессорі» може стати в нагоді вашій родині:

E-mail: mir.montess@gmail.com
Телефон: +38 095 048 49 12
Соцмережі: Facebook

© 2018 «Мир Монтессори» Все права защищены. Копирование преследуется по закону.
Made on
Tilda